اخبار و رویدادهای مهم شهر قزوین

ایران توانایی ساخت پهپاد را به رخ آمریکا می‌کشد

توان نظامی ایران،پدافند هوایی ایران،پهباد ارکیو 170 ایرانی،تولید انبوه ارکیو 170 ایرانی،جدیدترین پهباد ایران،

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/08/23/13930823000033_PhotoA.jpg


یک روزنامه آمریکایی در زمینه موفقیت اخیر ایران در ساختن نمونه پهپاد رادار گریز
 آمریکایی تاکید کرد که تهران هم‌اینک توانایی بالای خود در این زمینه را نشان می‌دهد.
  

  به گزارش گروه بین‌الملل خبر گزاری فارس، روزنامه آمریکایی  طی تحلیلی در زمینه ساخت نمونه پهپاد "آرکیو 170" آمریکا به دست متخصصان ایرانی نوشت: اقدام ایران در فرونشاندن پهپاد آمریکایی پیشتر نگرانی واشنگتن را به همراه داشت . اینک ایران با نمایش این پهپاد قابلیت خود در فن‌آوری ساخت این نوع هواپیما‌ها را نشان می‌دهد.

بنوشته این روزنامه آمریکایی، توانایی ایران در فرو نشاندن سالم این پهپاد و بهره برداری از فن‌آوری تجسسی آمریکا همچنین مورد توجه روسیه و چین نیز قرار گرفت.

یک مهندس ایرانی که وظیفه استخراج اطلاعات این پهپاد آمریکایی را برعهده داشت به این روزنامه گفت ؛ ایران به تدریج وارد سامانه موقعیت یاب جهانی این هواپیما شد و توانست این پهپاد را به جای برگشتن به پایگاه خود در غرب افغانستان و در مجاورت با مرزهای افغانستان فرو نشاند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، واشنگتن تا از دست دادن این پهپاد 2 قرارداد 47 میلیون دلاری برای بهبود سامانه نظامی  موقعیت یاب آر کیو 170 هزینه کرده بود.

کریستین ساینس مانیتور در خاتمه نوشت:«دیوید سنسیوتی» کارشناس امور هوایی نیز در واکنش با این مسئله گفت که تصاویر نمایش داده شده واقعی بوده البته نحوه نشست و برخاست این هواپیما چیزی فراتر از یک پهپاد بود.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.