اخبار و رویدادهای مهم شهر قزوین

افزایش میزان اینترنت در ایران به 53 درصد رسید

مخابرات قزوین،امار میزان استفاده از اینترنت در قزوین،نرخ اینترنت در قزوین،تعداد کاربر فضای مجازی در قزوین


نت

مجتمع فرهنگی دیجیتال کاسپین قزوین- جدیدترین آمارها از استفاده کاربران ایرانی از اینترنت نشان می‌دهد که ضریب نفوذ اینترنت در ایران به ۵۳٫۲۹ درصد رسیده و اتصال به شبکه اینترنت از طریق تکنولوژی ADSL بیشترین سهم را در میان سایر اتصالات به خود اختصاص داده است؛ در همین حال استان مازندران بیشترین کاربران اینترنت در ایران را در اختیار دارد.

 متن خبر در ادامه مطلب
  

بر اساس آمارهایی که در سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور آمده، ایران با ۷۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۹ نفر جمعیت دارای ۴۰ میلیون و ۴۶ هزار و ۷۸۵ کاربر اینترنت و ۲۳ میلیون و ۵۶۷ هزار و ۲۶۸ مشترک است که بااین‌وجود ضریب نفوذ اینترنت در ایران تا پایان سه‌ماهه اول امسال حدود ۵۳٫۲۹ درصد برآورد می‌شود؛ این در حالی است که تا پایان سال ۹۲ ضریب نفوذ اینترنت در ایران ۴۹٫۱۳ درصد بوده است.


بیشترین و کمترین کاربران اینترنت


بر اساس بررسی‌های به‌عمل‌آمده استان مازندران با ضریب نفوذ ۹۲٫۶۴ درصد بیشترین کاربران اینترنت در ایران را از آن خودکرده است و پس‌ازاین استان، تهران با ضریب نفوذ ۷۶٫۹۳، اصفهان با ضریب نفوذ ۶۳٫۲۹ درصد، خوزستان با ضریب نفوذ ۵۹٫۰۱ و سمنان با ضریب نفوذ ۵۷٫۴۳ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند.

این در حالی است که استان خراسان شمالی با ضریب نفوذ ۲۹٫۰۴ کمترین کاربران اینترنت در کشور را دارد و محروم‌ترین استان ازنظر دسترسی به اینترنت محسوب می‌شود.


عبور ضریب نفوذ اینترنت باند پهن از مرز ۳۰ درصد


درصد استفاده کاربران ایرانی از اینترنت باند پهن تا پایان سه‌ماهه اول امسال رشدی دو برابری را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. به این معنی که هم‌اکنون ضریب نفوذ اینترنت باند پهن در کشور ۳۱٫۱۶ درصد اعلام‌شده و این در حالی است که این رقم تا پایان سال ۹۲ حدود ۱۷٫۷۷ درصد برآورد شده است.


ADSL محبوب‌ترین سرویس اینترنتی در میان ایرانی‌ها


تا پایان ۳ ماهه اول سال ۹۳ شمار کاربران اینترنت ADSL در ایران به ۱۳ میلیون و ۱۷۰هزار و ۴۱۸ نفر رسید و این فناوری توانسته بیشترین کاربران اینترنت در ایران را از به خود جلب کند؛ هم‌اکنون ضریب نفوذ فناوری ADSL در ایران ۱۷٫۵۳ درصد برآورد می‌شود و این فناوری ۵ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۱۶۷ مشترک نیز دارد.

پس از فناوری ADSL ، اینترنت موبایل بیشترین میزان اتصالات به اینترنت را در ایران در اختیار دارد؛ هم‌اکنون ۱۱میلیون و ۶۹ هزار و ۱۳۰ ایرانی از طریق موبایل به اینترنت وصل می‌شوند و ضریب نفوذ اینترنت موبایل در ایران ۱۴٫۷۳ درصد اعلام‌شده است.


۹ درصد ایرانی‌ها همچنان کاربر اینترنت دایل آپ هستند


آمارهای ارائه‌شده حاکی از آن است که همچنان ۹٫۲۳ درصد کاربران اینترنت در ایران با اینترنت دایل آپ و با سرعتی حدود ۶۴ کیلوبیت در ثانیه به شبکه جهانی متصل می‌شوند و تعداد کاربران این فناوری نیز ۶ میلیون و ۹۳۴ هزار و ۷۶۰ نفر و تعداد مشترکان ۳ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۳۸۰ نفر برآورد می‌شوند.

شمار کاربران فناوری وایمکس در ایران نیز به ۲ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده و سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور، ضریب نفوذ این فناوری را ۳٫۶۸ درصد با یک‌میلیون و ۱۰۶ هزار و ۵۹۱ اشتراک اعلام کرده است.

در همین حال ۶ میلیون و ۱۰۶ هزار نفر از طریق فیبر به اینترنت متصل می‌شوند و ضریب نفوذ این فناوری با ۲ میلیون و ۶۵۶ هزار مشترک در ایران ۸٫۱۳ درصد برآورد شده است.

آمارهای ارائه‌شده از سوی سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت کشور، تا پایان ۳ ماهه اول سال ۹۳ را شامل می‌شود.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.