اخبار و رویدادهای مهم شهر قزوین

بعد از کلانشهرتهران، قزوین در گرانی مسکن می‌تازد

وضعیت مسکن در قزوین،خبرهای داغ در رابطه با مسکن،گرانی
مسکن در قزوین،نگاهی به قیمت مسکن در قزوین،قیمت مسکن در قزوین
رئیس اتحادیه املاک قزوین گفت: استان قزوین از نظر گرانی مسکن بعد از تهران، رتبه دوم کشوری را دارد.

 متن خبر در ادامه مطلب
  

یوسف عبدی شیخلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، اظهار کرد: اگرچه بازار مسکن در استان قزوین در حال رکود نیست اما از نظر گرانی، قزوین نسبت به کلان‌شهرها در رکود است و در حال حاضر بعد از تهران، استان قزوین را می‌توان دومین شهر گران کشور از لحاظ مسکن دانست.


وی افزود: خیابان‌های فردوسی، ولایت و خیام گران‌ترین و خیابان‌های راه‌آهن، ایران گاز و مناطق جنوب شهر را می‌توان ارزان‌ترین قسمت شهر قزوین دانست، همچنین قیمت هر مترمربع زمین را می‌توان بین یک میلیون و 200 هزار تومان تا 3 میلیون و 500 هزار تومان دانست.

رئیس اتحادیه املاک قزوین تصریح کرد: اگر بخواهیم در منطقه جنوب شهر قزوین یک خانه با متراژ پایین خریداری کنیم باید حداقل 60 میلیون تومان و برای گران‌ترین خانه هم حداقل 600 میلیون تومان سرمایه داشته باشیم.


وی خاطرنشان کرد: قزوین همچنین دومین شهر پر معامله کشور است به طوری که در 6 ماهه نخست سال جاری 8 هزار و 192 قرارداد اجاره‌نامه امضاشده است و شاهد افزایش 15 درصدی معاملات ملکی بوده‌ایم.


عبدی در ادامه با اشاره به مسکن مهر اضافه کرد: اگرچه مسکن مهر برای کمک به اقشار کم‌درآمد تهیه‌شده است اما مورد تأیید نیست چراکه سبب ایجاد حاشیه‌نشینی شده است و افراد مختلف با پرداخت مبلغی حدود 40 میلیون تومان مسکنی با کمترین امکانات معیشتی که از نظر سازه نیز دچار مشکل است تهیه می‌کند.


وی افزود: با احتساب وام و تکمیل کردن تجهیزات داخلی ساختمان مانند پکیج و کابینت هزینه خرید مسکن مهر حدود 60 میلیون تومان می‌شود این در حالی است که با پرداخت همین مبلغ می‌توان در شهرک‌های اطراف قزوین و در مناطق جنوب شهر مسکن تهیه کرد.

رئیس اتحادیه املاک قزوین خاطرنشان کرد: اغلب افرادی اقدام به خرید مسکن مهر کردن که توان پرداخت اجاره خانه ندارند و این در حالی است که در حال حاضر باید ماهانه مبالغی حداقل 250 هزار تومان بابت اقساط وام پرداخت کنند.

عبدی تاکید کرد: افزایش مبلغ وام خرید و ساخت مسکن سبب می‌شود که بازار مسکن بدون تورم رونق پیدا کند.


منبع:ایسنا


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.